TO pomysł zbudowany wokół obrazów z cyklu PUNKT WIDZENIA, które poruszają 3 wrażliwe struny wewnętrzne: czułe opiekowanie się sobą, szacunek do niewidzialnego świata wewnętrznego oraz pielęgnowanie relacji ze swoją dziką naturą.

Ale to mój PUNKT WIDZENIA, a bardzo ciekawi mnie Twój i to, co odkryjesz dla siebie podczas udziału w warsztacie.

*

2-dniowe doświadczenie

plastyczno-rozwojowe

PUNKT WIDZENIA

 • 2-dniowe – bo zanurkujemy z ciekawością w dłuższy proces twórczy i stworzymy przestrzeń, która karmi wewnętrznie, daje przestrzeń do rozmów i zwolnienia tempa. Dzięki temu podzielę się z Tobą swoim doświadczeniem, w jaki sposób można korzystać z malarstwa i jakie to wnosi bogactwo do codzienności. 
 • Doświadczenie – bo zaprojektowałam dla Ciebie coś więcej niż ćwiczenia plastyczne. Zaprojektowałam proces, w którym jest więcej przestrzeni na zastanowienie się: co mi to robi, jakie to jest dla mnie, co ja chcę powiedzieć – a to jest żywe i piękne doświadczanie poprzez kontakt z obrazami zarówno zewnętrznymi, wewnętrznymi i tymi, które dopiero się pojawią.
 • Plastyczne – bo farby i pędzelki, ołówki i papier będą naszymi narzędziami do zapisu tego co się dzieje, będą pomocne i pokażą w jaki sposób dzięki plastyce możesz być bliżej siebie, swoich uczyć, myśli i ciała. 
 • Rozwojowe – bo z łagodnością będziemy doświadczać siebie, swoich przemyśleń, obecności innych ludzi i wielu symbolicznych znaczeń, które będą impulsami do przyglądania się sobie i będą nas wspierać w poznawaniu siebie z ciekawością i życzliwością.

Posłuchaj 3 podkastów o tym projekcie:

Plan warsztatowy:

Jeśli wybierasz się na warsztat to warto posłuchać 3 podkastów związanych z projektem PUNKT WIDZENIA, które działają jak świetny starter przed główną ucztą. W każdym z nich pojawia się motyw tkaniny, bliskiej ciału i życiu i od tego elementu rozpoczniemy wspólną przygodę.

*

Dzień 1 – sobota, od 12:00 do ok.17:00
Temat dnia: WAŻNA TKANINA

Przynieś bliską Ci tkaninę – może ulubioną apaszkę, pamiątkowy obrus, ukochany sweter a może nawet…skarpetkę. Nie ma znaczenia jaka to będzie tkanina, ważne, aby ten kawałek tkaniny miał dla Ciebie znaczenie, jakiś ładunek emocjonalny.

Będziemy eksplorować osobiste znaczenia i doświadczać intuicyjnego malowania farbami akwarelowymi. Nie trzeba umieć, wystarczy być. Ja zapewniam materiały: farby, pędzle i papier.

Plan dnia:

Start: Przywitanie, herbatka.

Doświadczenie 1: rozmowa o przyniesionych tkaninach i ich znaczeniach. Pracujemy z farbami akwarelowymi w ćwiczeniu Malować aby wylądować.

Doświadczenie 2: Obraz z kotami i baśń Trzy włosy z książki Biegnąca z wilkami – omówienie obrazu, baśni i szukanie własnych odniesień. Pracujemy z farbami akwarelowymi w dwóch ćwiczeniach: Co by się tuliło? Chłopiec czy starzec? 

Zakończenie z podsumowaniem.

Dzień 2 – niedziela, od 12:00 do ok.17:00
Temat dnia: PUNKT WIDZENIA.

Plan dnia:

Start: Przywitanie i herbatka. Ćwiczenie Malować aby wylądować. 

Doświadczenie 1: Obraz z pszczołą i obraz z tygrysem – omawiamy swoje własne skojarzenia i szukamy osobistych symboli – szukamy swojego osobistego punktu widzenia + zabawa w komunikację – praktykujemy słuchanie o punkcie widzenia drugiej osoby.

Doświadczenie 2: Wróćmy do tkaniny – czyli jak patrzysz na tkaninę i jak…ona patrzy na Ciebie. Podejmiemy próbę rysunkową badając postrzeganie faktów wizualnych i skorzystamy z koncepcji Śnienia Arnolda Mindella, badając punkt widzenia tkaniny, aby zobaczyć siebie z innej perspektywy.

Zakończenie z podsumowaniem

*

Nie mogę się doczekać jak się spotkamy. Bo mimo, iż powyżej zamieściłam skrótowy opis tego co zaplanowałam, wiem że zanurzenie się w tym doświadczeniu będzie bogate i ma szansę wnieść do Twojej codzienności szeroką i pogłębioną perspektywę patrzenia na siebie i innych. 

Wszystkie elementy naszego spotkania otoczymy rozmową i nieoceniającą, życzliwą przestrzenią do bycia razem.

To 2-dniowe doświadczenie plastyczno-rozwojowe jest zaproszeniem do zwiedzania i obserwowania z ciekawością własnego twórczego wnętrza i niezliczonych punktów widzenia, które wspólnie mogą ukazać nam obraz pełni 🙂

*

Dla kogo jest ten warsztat?

 • Dedykowany osobom dorosłym.
 • Dla każdej osoby, która słuchając podkastu z serii PUNKT WIDZENIA pomyślała: Wow, ciekawe! A może pójdę?
 • Dla fanów książki Biegnąca z wilkami Clarissy Pinkoli Estés, dla osób lubiących Porozumienie Bez Przemocy Marshalla Rosenberga, dla osób, które ciekawią się snami i Śnieniem – szczególnie tym, które opisuje Arnold Mindell.
 • Dla tych, którzy nie mają pojęcia o właśnie wymienionych autorach ale są ich ciekawi, albo po prostu lubią treści metaforyczne i rozmawianie pełne szacunku.
 • Dla osób, które lubią plastyczne aktywności, albo po prostu nie mają nic przeciwko nim.
 • Dla każdej osoby zainteresowanej poznawaniem siebie lub chcącej doświadczać tego więcej.
 • Dla osób z sercem otwartym na doświadczanie świata plastycznego podanego w innowacyjny sposób.
 • Dla osób chcących spędzić inspirujący weekend w kameralnym gronie 3-4 osób, na uroczym strychu z drewnianą podłogą i oknem w suficie – czyli w mojej pracowni malarskiej.

Co Ci da aktywne uczestnictwo?

Kontakt ze swoją twórczą częścią, lepsze zrozumienie siebie i swojego PUNKTU WIDZENIA, dostrzeganie i branie pod uwagę PUNKTU WIDZENIA innych a także czas z ludźmi, który ma szansę karmić, wspierać i wnosić sens. Myślę, że to co przygotowałam dla Ciebie, może także poruszyć głębsze refleksje na temat relacji ze sobą i ludźmi wokół i w tym sensie udział niesie ze sobą potencjał zmiany na lepsze w codziennym funkcjonowaniu 🙂

Kwestie organizacyjne:

 • OBECNIE BRAK TERMINÓW, ZAPISZ SIĘ W NEWSLETTERZE ABY DOWIEDZIEĆ SIĘ O KOLEJNEJ EDYCJI W 2024. www.olafronc.com/newsletter/
 • 3 terminy weekendowe i po 3 miejsca na każdy z terminów.
 • Koszt 2-dniowego udziału to ____zł. Zaliczka rezerwacyjna to ___zł, druga część, ___zł, płatna na miejscu. Zaliczka = rezerwacja miejsca.
 • Udział w warsztacie to udział w sobotę i w niedzielę. Nie można wykupić tylko jednego dnia, całość procesu jest ważna i warto dać sobie całość doświadczenia.
 • Ja zapewniam materiały plastyczne.
 • Warsztaty odbędą się w mojej pracowni malarskiej w Gdańsku Wrzeszczu.

Zarezerwuj swój termin, pisząc na mejla olafronc@gmail.com, a ja wyślę Ci dalsze informacje.

Już się cieszę na wspólny czas!

P.S Nie zapomnij posłuchać podcastów 🙂